W niedawnym czasie poruszaliśmy temat niewystarczająco dobrej infrastruktury drogowej w mieście Żory. Skierowaliśmy pytanie do urzędu miasta dotyczące planów naprawy tych ulic. Odpowiedź była pozytywna – część dróg znajduje się w planach remontowych.

Pragniemy przypomnieć, że ostatni nasz artykuł dotyczył przede wszystkim kryzysu stanu dróg w dzielnicach Kleszczów i Baranowice. Miejscowi mieszkańcy wytypowali szereg ulic, które najszybciej powinny zostać poddane renowacji. Wśród nich znalazły się ulice Złota, Durantów, Turkusowa, Szmaragdowa, Piekucz i Szosowska.

Z najnowszych informacji wynika, że część z wymienionych wyżej dróg zostanie objęta pracami remontowymi.

Urząd Miasta Żory potwierdził podpisanie umowy z firmą PPHU BET-POL na sumę 2 596 899,49 zł. Umowa ta obejmuje realizację nowych warstw asfaltowych na następujących ulicach: Ustronna, Srebrna, Bazaltowa, Kresowa, Wielkopolska, Granitowa oraz fragment ulicy Złotej (od rzeki Ruda do stawu Klajok). Zgodnie z warunkami umowy, wykonawca ma 120 dni na ukończenie prac licząc od dnia jej podpisania – relacjonuje Adrian Lubszczyk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Żory.