Z dniem dzisiejszym, kierowcy na Śląsku muszą zmierzyć się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Zmienne pogodowe i przelotne opady powodują, że nawierzchnia dróg staje się bardzo śliska, co zdecydowanie zwiększa ryzyko wypadków. W tych niełatwych okolicznościach, od kierujących pojazdami wymaga się wyjątkowej ostrożności.

W związku z niesprzyjającymi warunkami na drogach, które zostały spowodowane przez zimową aurę, kierowcy mogą spotkać się z wieloma nieoczekiwanymi zagrożeniami, do których nie są wystarczająco przygotowani. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zdawać sobie sprawę, że nawierzchnia dróg jest teraz znacznie bardziej śliska niż zwykle.

Tylko wczoraj na drogach śląskich doszło do aż 113 incydentów drogowych. Na szczęście żadna ze osób zaangażowanych w te przypadki nie doznała obrażeń.

Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o dostosowywaniu prędkości swojego pojazdu do aktualnych warunków na drodze. Jest to niewątpliwie kluczowe, gdyż najczęstszą przyczyną poważnych wypadków jest niedostosowanie prędkości i zbyt mała odległość między pojazdami. Warto również zauważyć, że śliska nawierzchnia drogowa znacząco zwiększa drogę hamowania.