W mieście Żory, kilka tygodni temu, do nowo wybudowanego basenu wprowadzono około 2,4 miliona litrów wody. Mimo że sezon kąpielowy już się zakończył, ukończenie budowy i napełnienie basenu nastąpiło dopiero teraz.

Po pięciu latach zamknięcia, w dzielnicy Rój w Żorach, powstał odnowiony obiekt rekreacyjny o wartości 43 milionów złotych. Kompleks jest przebudowaną wersją dawnego obiektu, który powstał w czasach, gdy tętniła tam życiem teraz już nieistniejąca kopalnia. W nowej formie basen ma stalowy korpus zamiast dawnego, betonowego, który zaczął się rozpadać. Co więcej, posiadane są teraz możliwości podgrzewania wody.

Przebudowa została ukończona pod koniec października, a następnie nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Uroczystość była pełna przemówień i aktu przecięcia wstęgi. Mieszkańcy mieli okazję przyjrzeć się z bliska nowym atrakcjom: zjeżdżalniom, placom zabaw na wodzie i innym atrakcjom. Mimo że basen był pełny wody, mieszkańcy będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, aby móc skorzystać z tych rozrywek. Większość wody zostanie teraz upuszczona. Czy to nie jest marnotrawstwo?