Wkracza w dziewięćdziesiątą dekadę swojego istnienia Hufiec ZHP Żory im. Władysława Drobnego, który świętował to historyczne wydarzenie na terenach zielonych w pobliżu kąpieliska Śmieszek. Początek obchodów datowany jest na piątek, 29 września, kiedy to słuchaczy oczarował koncert Wolnej Grupy Bukowina.

Uroczystości kontynuowano w sobotę, podczas Harcerskiego Rajdu Pieszego oraz Otwartego Ogniska Pokoleń, które zgromadziło licznych uczestników. Finalnym punktem obchodów była niedziela, kiedy to wszyscy zjechali się na Harcerski Piknik Rodzinny oraz Spotkania po latach.

Zakończenie trzydniowych świętowania przypadło na kulminacyjne wydarzenie – rodzinny piknik harcerski na terenie Śmieszka w Żorach. Miejsce to zostało odwiedzone przez całe rodziny związane z harcerstwem przez różne pokolenia. Jak zapewniły nas jedna z młodych harcerek ubranych w mundur z lilijką, pasja do harcerstwa jest długotrwałym zainteresowaniem, które nie gaśnie przez lata. Wiele osób, które choć raz doświadczyły biwaków pod gołym niebem, ognisk czy słuchały piosenek harcerskich, pragną, by te wspomnienia mogły trwać wieczność.