Odbył się pełen sportowych emocji weekend, gdzie w centrum wydarzeń znalazła się drużyna Gepardy Żory. Seniorzy z tej ekipy, którzy właśnie weszli w najistotniejszy etap sezonu – play-offy, dwa razy pokonali rywali z drużyny Barons Wrocław. Wyniki spotkań to 16:8 i 9:8 na korzyść żorskich zawodników. Za tydzień, przygotowują się do gry na terenie przeciwnika we Wrocławiu. Tylko jeden krok dzieli ich od awansowania do finału Ekstraligi Baseballu tego roku.

Najbliższa szansa, aby dokonać tego kroku, pojawi się już w sobotę, 9 września. Jeśli jednak zwycięstwo przypadnie drużynie wrocławskiej, kolejne spotkanie odbędzie się również na ich terenie w niedzielę, 10 września.

Ale to nie koniec sportowych emocji – seniorki Gepardów Żory również spędziły aktywny weekend. W Kutnie brały udział w ostatnim turnieju Polskiej Ligi Softballu Kobiet. Mimo trzech porażek z Lions Kutno (12:5), Diamonds Warszawa (8:7) oraz Panthers Wrocław (15:0), zakończyły rozgrywki ligowe na pozycji II Wicemistrzyń Polski.