Jak spędzić zbliżające się wakacje? Podpowiadamy!

 

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami! Kalendarzowe lato rozpocznie się już 22 czerwca 2023! Dzieci i młodzież już nie mogą doczekać się na zakończenie roku szkolnego, a rodzice powinni zaplanować wakacje. Jednak, gdzie się udać na tegoroczny wypoczynek? Wielu mieszkańców naszego miasta szuka tanich rozwiązań z uwagi na bardzo wysoką inflację. Z tego względu polecamy atrakcyjne miejsca Śląska! Jak się okazuje wiele ciekawych miejsc mamy tuż za rogiem.

 

Zdecydowanie polecamy wybranie się do Katowic, w końcu jest to stolica Śląska. Znajduje się tutaj wiele muzeów, obiektów kulturalnych, ośrodków sportowo-rekreacyjnych. Na uwagę zasługuje z pewnością: Śląskie Muzeum Wolności i Solidarności, Muzeum Hutnictwa, Legendia – Śląskie Wesołe Miasteczko, a także Muzeum Hutnictwa Walcowania Cynku.

 

Na Śląsku warto również zobaczyć: Zamek w Pszczynie, kopalnię Guido w Zabrzu, House of Air w Gliwicach, Park Śląski w Chorzowie, Dolinę Trzech Stawów, Koplanię złota w Tarnowskich Górach, sztolnię Czarnego Pstrąga. Warto wspomnieć o wieżach wyciągowych kopalni KWK Polska w Świętochłowicach. Na Śląsku kursuje kilka kolejek wąskotorowych, które są ciekawą atrakcją dla turystów. Jedną z popularniejszych kolejek jest z pewnośćią kolejka na trasie Bytom-Tarnowskie Góry-Miasteczko Śląskie.