Weekend w Żorach? Dlaczego nie! Zdecydowanie polecamy wycieczkę do naszego miasta. Podpowiadamy co warto zwiedzić w Żorach.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini poradnikiem na temat miejsc, które warto zwiedzić w Żorach. Na liście punktów do zwiedzenia znajduje się m.in. gotycki kościół parafialny pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba z XV wieku, plebania z XIX wieku, plebania ewangelicka, kościół ewangelicko-augsburski, dom przy ulicy Bramkowej, fragmenty murów obronnych z XIV wieku.

Zdecydowanie warto wybrać się również do dawnego Domu Ludowego „Sala Polska” (aktualnie dom kultury), domu przy ulicy Dolne Przedmieście, domu przy ulicy Dworcowej, niskich kamieniczek zbudowanych z cegieł muru obronnego, rynku, domu przy ulicy generała Szeptyckiego, domu przy ulicy Szerokiej z XIX wieku, figury św. Jana Nepomucena, kapliczki przy ulicy Rybnickiej.

Jesteśmy przekonani, że nasze miasto urzeknie niejednego turystę. W trakcie wycieczki warto również wyposażyć się w aparat do wykonywania zdjęć. Pamiątka fotograficzna z widokami z naszego miasta zdecydowanie będzie fantastyczną opcją.