Skorzystaj z możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę starego pieca na nowy.

 

W zależności od klasy pieca każdy obywatel naszego kraju jest zobligowany do wymiany pieca w określonym terminie. Niestety wymiana na nowe źródło ciepła jest bardzo kosztowna. To wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Z tego względu można ubiegać się o dofinansowanie w celu wsparcia możliwości wymiany starego źródła ocieplania na nowe.

Aktualnie trwa nabór wniosków na dofinansowanie na możliwość wymiany źródła ciepła. Dofinansowanie jest możliwe w ramach „Programu ograniczenia niskiej emisji dla Miasta Żory w 2023 roku”. Liczba dotacji na wskazane działania jest ograniczona więc warto skorzystać z możliwości, które oferuje Urząd Miasta w Żorach.

Wniosek o udzielenie dotacji może złożyć osoba, która jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Uwzględniane jest również wsparcie dla użytkowników wieczystych budynków mieszkalnych. Dofinansowanie może być przeznaczone na wybrane źródło ciepła, którymi są: kocioł na pellet, kocioł gazowy kondensacyjny, pompa ciepła, energia elektryczna, zabudowa węzła cieplnego – podłączenie do sieci ciepłowniczej, zabudowa węzła cieplnego – podłączenie sieci ciepłowniczej.