W położonym tuż obok Żor Jastrzębiu- Zdroju odbędzie się Festyn Bezpieczeństwa, który będzie połączony z akcją charytatywną na rzecz Mikołajka. Festyn odbędzie się w niedzielę, a organizatorami są policjanci z Jastrzębia.

Bezpieczna droga do szkoły

Z okazji powrotu uczniów do szkół Komenda Miejska w Jastrzębiu- Zdroju podjęła się organizacji imprezy edukacyjno- prewencyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze postanowili przypomnieć młodzieży o tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z powrotem.

Na uczestników czeka wiele atrakcji takie jak miasteczko ruchu drogowego, przewodnicy z psami czy gry i zabawy o charakterze edukacyjnym. Swoje stanowiska będą miały Policja, służba medyczna, Straż Graniczna, zakład karny, Straż Miejska i III Liceum Ogólnokształcące z Jastrzębia.

Akcja charytatywna

W czasie festynu będzie prowadzona akcja charytatywna na rzecz Mikołaja Kubali, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To choroba spowodowana wadą genetyczną. W rdzeniu kręgowym stopniowo obumierają neurony, który odpowiadają za skurcze i rozkurcze mięśni, przez to mięśnie szkieletowe nie są pobudzany, a to może prowadzić do częściowego lub całkowitego paraliżu.