Wciąż można zapisać się na 4. Żorski Cross Triathlon, który odbędzie się w niedzielę 4 września. Swoje siły będzie można sprawdzić w bieganiu, pływaniu i jeździe na rowerze, a do zgarnięcia są nagrody pieniężne. Start o godzinie 11:00

Wymagający wyścig

Wydarzenie odbędzie się na terenie kąpieliska „Śmieszek”. Uczestnicy do przepłynięcia będą mieli 500 metrów, na rowerze przejadą 22 kilometry, a wyścig zakończy się biegiem na dystansie 5. kilometrów. Jazda na rowerze i bieg obejmuje trasę crossową z duktami leśnymi, a bieg dodatkowo kładki oraz częściowo asfalt.

Przewidziane są limity czasu ukończenia. Na pływanie i jazdę na rowerze mamy dwie i pół godziny, a na bieg czterdzieści minut. Łączny limit czasu to trzy godziny i dziesięć minut.

Nagrody dla zwycięzców

Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w kilku kategoriach, w których za pierwsze trzy miejsca przyznane będą nagrody finansowe. Najlepsi zawodnicy w kategoriach Open Kobiet i Mężczyzn otrzymają kolejno 700, 500 i 300 złotych, a dla Najlepszej Mieszkanki Żor i Najlepszego Mieszkańca Żor przewidziano 150, 100 i 50 złotych.

Każdy z uczestników pakiet startowy oraz rocznicy medal pamiątkowy z motywem 750-ecia miasta Żory.

1/8 Ironmana

Główne triathlonowe dystanse dzielą się na olimpijski, na co składa się 40 kilometrów jazdy na rowerze, 1.5 kilometra pływania i 10 kilometrów biegu oraz maratoński, który zwany jest także Ironmanem, czyli 180 kilometrów roweru, 3.8 kilometra pływania i 42.2 kilometra biegu. Żorskie wydarzenie to 1/8 Ironmana.