Ten rok będzie dla wszystkich mieszkańców Żor, jednym z atrakcyjniejszych. Wszystko dzięki obchodom 750-tych urodzin miasta. Atrakcje przewidziane są na niemal cały rok, a już dziś przygotujcie się na wszystkie kwietniowe wydarzenia.

Weekend, 9-10 kwietnia

Już w sobotę 9 kwietnia zapraszamy wszystkich fanów muzyki i tańca do wzięcia udziału w wydarzeniu organizowanym przez Bibliotekę w Żorach. W kinie “Na Starówce“ o 18:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk. Za wstęp nie trzeba nic płacić, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, konieczne jest odebranie bezpłatnych wejściówek. Możecie zdobyć je w Bibliotece oraz w kasach Kina.

Dla odmiany niedziela będzie dniem dla osób lubiących sport. O 9:30 zapraszamy do hali MOSiR w Żorach, gdzie gościem specjalnym będzie Daniel Qczaj. Takie rzeczy tylko na I Żorskiej Konferencji Fitness. Nie możecie tego przegapić!

Środa, 20 kwietnia

W środku tygodnia zorganizowane będą o wiele spokojniejsze wydarzenia. W Galerii “Na Starówce“ będziecie mogli podziwiać wystawę uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera pt. “Mitologia Słowiańska“. O 17:00 rozpocznie się wernisaż a sama wystawa dostępna będzie do oglądania jeszcze do 19 czerwca.

Tego samego dnia w Domu Kultury w Żorach odbędzie się Gala Finałowa Konkursu “Ślonsko godka“ i “Pieśni i pieśniczki śląskie“. Zapraszamy na rozpoczęcie o godzinie 17:00.

Czwartek, 21 kwietnia

Tego dnia wszystkich chętnych zapraszamy do Muzeum Miejskiego w Żorach. To właśnie tam powstanie wystawa unikatowej broni palnej z kolekcji Gustawa Wilhelma. Rozpoczęcie w czwartek o godzinie 17:30 i wejście będzie bezpłatne.

Wtorek, 26 kwietnia

Wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej to dzień warsztatowy. Tego dnia, o 17:00 rozpoczną się zajęcia z Alicją Żarkiewicz. Podczas nich będziecie mogli nauczyć się tworzyć Ekslibrisy. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej zapiszcie się na warsztaty jak najszybciej.

Sobota, 30 kwietnia

Na dobre rozpoczęcie weekendu majowego organizatorzy zaplanowali wydarzenie “Biathlon dla każdego“. Zawody odbędą się w Parku Cegielnia i będzie mógł w nich wziąć udział każdy. Organizatorzy zaplanowali grupy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie musisz być zawodowcem, wystarczy, że masz chęci. Serdecznie zapraszamy!