Jednym z najprostszych sposobów, aby pomóc, jest przelanie pieniędzy na zbiórkę finansową. Zazwyczaj wystarczy znaleźć odpowiednią organizację lub fundację i zrobić przelew, lub skorzystać z pośrednika płatności. Tak też można zrobić ze wsparciem Ukrainy. Poniżej pokażemy Wam sprawdzone fundacje i organizacje, które utworzyły takie zbiórki w celu pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Więcej informacji i pełną listę znajdziecie na rządowej stronie #PomagamUkrainie. Jeśli jednak chcecie wesprzeć uchodźców w inny sposób, to możecie przeczytać o tym na portalu Po Mazowszu.

Batalion Medyczny “Hospitalieri”

Więcej informacji znajdziecie na stronie Batalionu na Facebooku. Wspierając tę zbiórkę możecie być pewni, że pieniądze będą przeznaczone na pomoc medyczną w Ukrainie. To właśnie tam jest najtrudniejszy dostęp do lekarstw i sprzętu, dlatego taka pomoc na froncie będzie nieoceniona.

Fundacja Nasz Wybór

Fundacja ta stworzyła specjalną zbiórkę – Solidarni z Ukrainą. Zgodnie z informacjami, jakie możecie znaleźć na jej stronie, wszystkie zebrane środki zostaną przekazane ukraińskim organizacją pomocy humanitarnej. To właśnie one będą mogły zdecydować na co przeznaczyć pieniądze i jakie produkty są najbardziej potrzebne w Ukrainie.

Fundacja Mały Duży Człowiek

Wszystkie niezbędne informacje na temat fundacji i zbiórki znajdziecie na specjalnie utworzonej zrzutce. Pieniądze, które uda się zebrać, będą przeznaczone na zakup produktów dla dzieci. Fundacja przede wszystkim kupi pampersy, butelki, mleka modyfikowane, koce i ubranka. Wszystkie te produkty będą przetransportowane do Ukrainy i to właśnie dzieci, które zostały w ogarniętym wojną kraju, otrzymają wsparcie od Fundacji.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej na Allegro

Dzięki kupnie cegiełki na allegro, będziecie mogli przyczynić się do wsparcia psychologicznego dla ukraińskich dzieci. Oprócz tego środki będą przeznaczone na ewakuację ludzi z Ukrainy oraz na tak bardzo potrzebną pomoc humanitarną. Cegiełki możecie kupić osobno, ale też dołożyć je do realizowanych właśnie zakupów. Pamiętajcie, że liczy się każdy grosz.