Siedemnastego października przy ulicy Folwareckiej, odbędzie się 14 już Żroski Bieg Uliczny. To ciekawe wydarzenie prowadzone jest corocznie od 208 roku.  Organizacją zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Żorach.

Na czym polega Bieg Uliczny i kiedy można się na niego zapisać?

Bieg Uliczny w Żorach jest przeprowadzany w dwóch kategoriach. Pierwszy z nich to bieg dziesięciokilometrowy — nazywany biegiem głównym. Drugi zaś nosi tytuł „Bieg po zdrowie”, gdzie zawodnicy będą musieli pokonać dwa i pół kilometra trasy. Jak wspomina dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Żorach — Pan Marek Utrata, to w pierwsze j edycji wystartowało 375 zawodników, a w kolejnych było coraz więcej. Natomiast przez 13 lat, łącznie pobiegło prawie 15 tysięcy osób. To jedna z największych imprez biegowych w rejonie.

Bieg będzie rozgrywany na trasie atestowanej. W każdej z kategorii będzie mogło wystartować 500 osób. Będzie również kategoria generalna kobiet i mężczyzn, oraz dziesięć kategorii wiekowych. Jeśli chcecie się zapisać, należy wpłacić tzw. wpisowe. I tak:

Bieg główny

  • 40 zł — jeśli zapiszesz się do 20 września
  • 60 zł — jeśli zapiszesz się do 6 października
  • 120 zł — jeśli zapiszesz się w dniu zawodów

Bieg po zdrowie

  • 10 zł — jeśli zapiszesz się do 6 października
  • 20 zł — jeśli zapiszesz się w dniu zawodów

Zapisywać można się w linku obok: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6409

Zapisz się by miło i aktywnie spędzić czas! Przy okazji dostaniesz pakiet startowy, weźmiesz udział w losowaniu nagród, a przede wszystkim będzie szansa wygrania nagrody finansowej!