Nie każdy turysta wie, że w Żorach jest jeszcze jedno miasto…a raczej miasteczko w stylu amerykańskim – TWINPIGS! Dlatego chcieliśmy pokrótce przedstawić Wam to miejsce bliżej, byście wiedzieli gdzie się wybrać podczas wakacji i nie tylko! Czego się spodziewa? Co się tam znajduje? Czy można coś zjeść? Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

TWINPIGS – co to za miejsce?

To pierwsze w Polsce miasteczko, zaaranżowane na styl amerykański! Teren nie mały, bo ponad 10 hektarów, które  podzielone są na 8 części, na których znajduje się ponad 50 atrakcji!!!! Świetnie prawda?! Poniżej przybliżamy, poszczególne strefy, oraz wymieniamy kilka atrakcji!

Las Vegas – kto choć raz nie chciałby być w Las Vegas?! Tutaj macie taką możliwość. A jak na Vegas przystało, znajdziecie tutaj strefę gier, wodospad Havasu, oraz coś dla młodszych – ścieżka sensoryczna.

Dziki Zachód –  to świetna strefa dla miłośników westernu! Znajdziesz tam między innymi takie atrakcje, jak: mechaniczny byk, Rancho ze zwierzątkami, Ogródek farmera, Saloon – gdzie skosztujesz amerykańskiego burgera, czy strzelnica Texas. W oddali możesz usłyszeć, muzykę country!

Las Przygód – jak sama nazwa wskazuje, w tym lesie przygód nie brakuje! Doznasz tu wielu emocji. Skorzystasz min. z edukacyjnego parku linowego, ze strzelania z łuku, czy kolejki wąskotorowej. Odwiedzisz także wioskę Indiańską a najmłodsi będą mogli skorzystać z domku na drzewie!

 Rock’N’Roll –  stare samochody i dawna stacja paliw, to coś co tam zobaczysz, oprócz tego: Zakątek maluszka, czy Old West Pub z przekąskami.

Meksyk – to tutaj możesz skorzystać z wahadła Montezumy, Nawiedzonej Sztolni, kina 5D oraz Tajemniczego podziemia! Co więcej posilicie się pysznym meksykańskim danie w Bistro Mexicana!

Hawaje – to świetna zabawa z wodnymi atrakcjami na plaży! Znajdziesz tu leżaki pod palmami, hawajskie chatki inne atrakcje. Dodatkowo można zmierzyć się i spróbować wejść na wulkan, raz zjeść posiłek w Waikiki City.

Powrót do przyszłości – coś Wam to mówi? 🙂 – Tutaj możesz podziwiać miasteczko z wysokości. Umożliwi to atrakcja Koło Młyńskie Far View. Przejedziesz się także Karuzelą Whisky oraz postawisz nogę na księżycu, niczym Neil Armstrong. Koniecznie zobacz, jakie inne atrakcje czekają na Ciebie w tej strefie!

Zwierzyniec – to strefa, którą najmłodsi bardzo lubią. Znajdą tutaj kozy, owce czy daniele.

Która atrakcja Was najbardziej zainteresowała? 🙂 Koniecznie dowiedz się co jeszcze proponuje amerykańskie miasteczko, np. noclegi i imprezy okolicznościowe! 🙂 Miasteczko TWINPIGS znajdziecie pod adresem: Żory, ulica Katowicka 24.