Żorska fontanna multimedialna, która jest atrakcją lokalnymi zlokalizowaną na rynku, funkcjonuje siedem dni w tygodniu. Czynne godziny jej działania to od 9:00 do 22:00.

Fontanna w Żorach, znana z pokazów światło-dźwiękowych, ma ustalone harmonogramy tych przedstawień. Od poniedziałku do piątku pokazy odbywają się o 20:00. Weekendy są nieco bardziej nasycone – pokazy mają miejsce o 18:00, 20:00 i 21:30. Podczas nich można usłyszeć utwory muzyczne takie jak „Marsz Imperialny” skomponowany przez Johna Williamsa dla filmu Gwiezdne Wojny, „Wiosna” z „Czterech pór roku” Vivaldiego, „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego, „Odę do radości” Beethovena czy też „Rydwany Ognia” Vangelisa.

Ważne jest jednak pamiętać, że na terenie fontanny obowiązuje zakaz poruszania się rowerami i hulajnogami. Konstrukcja ta jest elementem dekoracyjnym miejskiej architektury i nie jest przewidziana do kąpieli. Dodatkowo, woda nie jest odpowiednia do konsumpcji ani higieny osobistej.

Zasady korzystania z fontanny są jasno określone i przypomina o nich miejski urząd. Na terenie fontanny obowiązuje zakaz poruszania się rowerami, hulajnogami czy na rolkach. Ponadto, fontanna nie jest miejscem do kąpieli i woda w niej znajdująca się nie nadaje się do spożywania – zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta. Konsumpcja lub kąpiel mogą być szkodliwe dla zdrowia, szczególnie u małych dzieci, których układ immunologiczny może nie być wystarczająco rozwinięty do walki z ewentualnymi infekcjami.