Data 20 września to bardzo ważny dzień dla przedszkolaka. Bowiem właśnie w tym dniu w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka! Tak było i w tym roku. Poniżej relacjonujemy, jak świętowały dzieci wśród muzyki i zabaw w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żorach.

Jak świętowały dzieci w przedszkolu? Od kiedy obchodzone jest święto Dnia Przedszkolaka?

Zacznijmy od tego, że święto — Dzień Przedszkolaka, obchodzony jest już po raz dziewiąty! Pierwszy taki dzień został ustanowiony przez Sejm we wrześniu 2013 roku. Dokładnie brzmi on Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to pokazuje, jak bardzo ważna jest edukacja przedszkolna i integracja dzieci.

Jak świętował Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żorach? Jakie atrakcje zapewniono przedszkolakom?

Z tego powodu dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Żorach  uczciło to święto. Przedszkole jak zapewne każde inne tego dnia, świętowało i super się bawiło! Dzieci miały zapewnione mnóstwo atrakcji, między innymi zajęcia z chustą animacyjną, tor przeszkód, czy  malowanie twarzy. W tak ważnym dla przedszkolaków dniu nie mogło zabraknąć także pięknych  życzeń, pysznego poczęstunku oraz małego upominku. Każda sala wypełniona była, muzyką, świetną zabawą i uśmiechem dzieci — a to jest najważniejsze! Nie zabrakło również dekoracji w postaci kolorowych balonów! To był naprawdę udany i wesoły dzień! Super jest być przedszkolakiem!